»Do alkohola prelahko dostopajo. Obstoječe ozaveščanje mladih glede škodljivosti rabe alkohola je pomanjkljivo oziroma nima želenega učinka. Starši lahko pomembno vplivajo na mladostnikov odnos do alkohola. Pri mladih se razvijajo življenjske navade, kot so na primer kajenje, raba alkohola ali konoplje, v obdobju odraslosti pa se težko spremenijo.«
»Pozneje bodo začeli piti in manj bodo pili tisti mladostniki, katerih starši imajo jasna stališča, da alkohol ni primeren za mladostnike in jim postavljajo tudi jasne meje.«
»Zavedati se moramo, da so mladostniki ranljivejši za večino učinkov alkohola. Prej ko mladostnik začne piti alkohol, večja je verjetnost, da bo imel pozneje v življenju težave zaradi alkohola.«
»Zavedati se moramo, da so mladostniki bolj ranljivi za večino učinkov alkohola. Prej ko mladostnik začne piti alkohol, večja je verjetnost, da bo imel pozneje v življenju zaradi alkohola težave.«
»Mladi so do vožnje pod vplivom alkohola manj tolerantni kot denimo njihovi starši.«
»Ministrstvo za zdravje je navedlo uvajanje ukrepov za zmanjševanje rabe alkohola.«
»Zelo nas žalosti, da je bilo lani sedem mladostnikov v starosti od 15 do 17 let, ki so pod vplivom alkohola povzročili prometno nesrečo.«
»Nakup in prevzem alkoholnih pijač smo izvedli ob pomoči mlade polnoletne osebe, stare 19 let. Tako odločitev smo sprejeli premišljeno in odgovorno, saj smo želeli preprečiti kakršno koli izpostavljanje mladostnikov alkoholu.«
»Starši naj bodo mladostnikom vedno v oporo, še posebej pa v kritičnih situacijah.«
»Področij, ki se jih že nekaj let nismo smeli dotikati, je več. Oglaševanje alkohola, tobaka, raba slovenskega jezika.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju